تاریخ انتشار: 95-09-23 22:09:02 سه شنبه
(1693)

چگونه کفش نبوک را تمیز کنم؟

 کفش های نبوک را چگونه باید تمیز کنیم؟

نبوک نوعی چرم درست شده از پوست گاو می باشد؛ مثل جیر؛ به وسیله سمباده، سمباده کشی می شود تا پرزدار گردد. اما جیر ساخته شده از قسمت جلوی پوست می باشد و نبوک از قسمت پشت پوست ساخته شده است.نبوک در عین حال که بسیار مقاوم تر و محکم تر می باشد به همان اندازه نسبت به لک و چرک آسیب پذیرتر است.به همین دلیل هم باید با وسایل و ابزاری که منحصرا برای جیر و نبوک تولید شده اند؛ تمیز گردد.زمانی که تمام راه های تمیز کردن با شکست مواجه شدند شما می توانید از یک سمباده زبر برای تمیز کردن استفاده نمایید.

 

اولین قدم) با استفاده از یک تمیز کننده نبوک یا اسفنج نبوک تمام سطح کفش را تمیز کنید.این کار را به طور منظم برای از بین بردن لکه های روشن و براق ایجاد شده بر روی کفش انجام دهید تا کفش های ظاهر زیبای خود را حفظ نمایند

دومین قدم) یک پارچه از جنس نبوک را بر روی اسفنج تمیز کننده نبوک قرار بدهید و آن را چند بار در تمام جهات کفش بکشید تا مطمین شوید تمام قسمت های پرزدار را تمیز کرده اید. از این روش زمانی که کفش شما خیلی کثیف است استفاده نمایید.این روش به صرف نیروی بیشتری احتیاج دارد.

سومین قدم) به وسیله یک برس پرزهای کفش را برجسته کنید. از یک حرکت دایره ای برای این روش استفاده نمایید.مراقب باشید که بیشتر از چند ثانیه برس را بر روی یک قسمت نکشید.شما باید از یک حرکت منظم برای این کار استفاده نمایید تا کفش شما ظاهر خود را حفظ نماید.

چهارمین قدم) برای تمیز کردن قسمتی که بسیار خاکی شده است از اسپری مخصوص نبوک استفاده نمایید.سپس با استفاده از یک پارچه نبوک آن قسمت را پاک کنید.بعد از اینکه خاک زدوده شد و رویه نبوک خشک شد با استفاده از یک مسواک پرزهای آن را برجسته کنید.

پنجمین قدم) برایپاک کردن لکه جوهر حدود 6 ساعت زمان دارید.قبل از اینکه لکه ثابت شود. لکه را با استفاده از یک پارچه تمیز و خشک لکه گیری نمایید و سپس از یک پاک کننده جوهر مخصوص چرم استفاده کنید. رویه نبوک را با استفاده از سشوار خشک کنید و همزمان از یک برس برای برجسته کردن پرزها کمک بگیرید.

اگر بعد از انجام دادن تمام این مراحل باز هم کفش شما لکه دار بود طبق دستور العمل زیر عمل نمایید.

بهترین روش استفاده از یک سنگ پای تمیز می باشد.مطمین شوید سنگ پا تمیز است و ساییدن آن بر روی کفش موثر واقع می شود.

بعد از انجام دادن تمام این مراحل کفش شما بسیار تمیز و نو به نظر می رسد.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
برچسپ ها
مقایسه 0

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 ریال مجموع

پرداخت