تاریخ انتشار: 95-09-25 14:09:26 پنج شنبه
(167)

چگونه بوی بد کفشم را از بین ببرم؟

چگونه بوی بد کفش را از بین ببرم؟؟

کفش هایم بوی بد می دهد چکار کنم؟؟

قبل از هر چیزی کفه کفش خود را چک نمایید اگر مرطوب و یا آسیب دیده است آن را عوض کنید. شما همچنین می توانید از راه های طبیعی برای از بین بردن بوی کفش استفاده کنید مثلا بین هربار استفاده تا استفاده بعدی از کفش، داخل کفش را با کاغذ مچاله شده بپوشانید و یا از مقداری روغن اسطوخودوس برای این کار استفاده کنید.همچنین می توانید از راه های شیمیایی بوی بد کفش را از بین ببرید مثل ریختن چند قطره جوش شیرین هرشب در کفش ها.

روش های طبیعی از بین بردن بوی بد کفش

قدم اول) به دنبال علت بگردید. از پوشیدن کفش خودداری نمایید و علت بوی بد کفش را قبل از درمان بررسی کنید. اگر کفه شما آسیب دیده و یا مرطوب است یا آنها را دور بریزید و یا خشک کنید و یا کفی هایی که فرموله شده برای جلوگیری از رشد باکتری هستند خریداری کنید.

قدم دوم) کفش های خود را کنار یک بخاری و یا در آفتاب قرار دهید. بندهای آن را در آورده و زبانه کفش را بالا نگه دارید تا کفش ها زودتر خشک شوند.خشک نگه داشتن کفش ها مانع از رشد باکتری هایی که باعث ایجاد بوی بد می شوند؛ میگردد.

قدم سوم) کفی های ساخته شده از چوب سدر خریداری نمایید.چوب سدر خاصیت ضد قارچ دارد و مانع از بوی بد می شود.به علاوه چوب سدر بوی تازگی می دهد و سبک وزن است و یک انتخاب عالی برای از بین بردن بوی بد و جلوگیری از رشد باکتری هاست.

قدم چهارم) کفش های خود را فریزر کنید.کفش ها را در یک پلاستیک قرار دهید و آن ها را یک شب در فریزر نگه دارید.سپس آن ها را به طور طبیعی زیر نور خورشید خشک نمایید.اما نتایج ناتمامی در این زمینه وجود دارد که آیا این روش واقعا کاربردی است یا خیر.عقیده بر این است که فریزر کردن باکتری های تولید کننده بوی بد را می کشد اما عده ای بر این باورند که این کار به طور موقت بوی بد را از بین می برد.شما آن را برای خود انجام دهید و نتیجه را مشاهده نمایید.

قدم پنجم) بین هر بار استفاده درون کفش کاغذ مچاله شده قرار دهید.کاغذ بوی مطبوع خود را به کفش انتقال می دهد و رطوبت را از کفش به خود جذب می کند.

قدم ششم) از یک دستگاه تولید کننده بخار کمک بگیرید و کفش های خود را خشک نمایید.بخار باعث ریشه کن شدن باکتری ها می شود و شما را از شر بوی بد خلاص می نماید.

قدم هفتم) پرتقال تازه،گریپ فروت،لیمو و یا پوست لیمو را در کفش خود قرار بدهید.پوست مرکبات تازه بوی فوق العاده ای دارد.پوست مرکبات تازه را یک شب در کفش خود قرار دهید و قبل از استفاده خارج نمایید.بوی کفش شما خیلی بهتر خواهد شد.

قدم هشتم) چند قطره روغن اسطوخودوس در کفش ها بریزید.یک تا دو قطره برای هر کفش کافیست.روغن اسطوخودوس هم خواص ضد باکتریایی داردو هم بوی بد را از بین می برد و رایحه ای تازه به کفش می بخشد.

قدم اول) از پودر ضد قارچ پا و یا یک اسپری ضد باکتری استفاده نمایید.

قدم دوم) کفی و بند کفش ها را در بیاورید وکفش ها را در یک کیسه پارچه ای قرار بدهید و درون لباسشویی با 40 تا 50 در جه فارنهایت قرار بدهید.این عمل را دوبا رتکرار کنید و سپس بگذارید تا کفش خشک شود.

قدم سوم) اگر از قرار دادن کفش ها در فریزر نتیجه نگرفتید از جوش شیرین استفاده کنید.مقدار مناسبی از جوش شیرین را داخل کفش بریزید و اجازه بدهید تا پودر بوی کفش را جذب نماید.جوش شیرین به عنوان یک ضد قارچ استفاده گسترده ای دارد. همچنین ترکیب جوش شیرین و پودر اکسید روی به عنوان از بین برنده بو و کشنده قارچ عمل می کند.مقدار مساوی از جوش شیرین و اکسید روی را ترکیب نمایید و یک شب در کفش بذارید بماند.قبل از استفاده کفش آن را از پودر خالی نمایید

قدم چهارم)از فروشگاه ها ایران کاترپیلار از بین برنده بو خریداری نمایید. بیشتر آن ها داری آنزیم ها و یا باکتری هایی هستند که عامل ایجاد کننده بو را از بین می برند.

قدم پنجم) از الکل استفاده کنید. کفش هایی را که نمی توانید بشورید به وسیله یک تکه پنبه آغشته به الکل پاک کنید این کار باعث از بین رفتن عامل بو می شود. الکل به سرعت تبخیر می شود. در عین حال ضد عفونی کننده می باشد.

قدم ششم) از آّب و سرکه استفاده نمایید. 50 در صد آب و 50 در صد سرکه سفید مخلوط نمایید و بر روی کفش و کفه اسپری کنید و بگذارید 30 دقیقه در هوای خشک بماند اگر عجله دارید می توانید از سشوار برای خشک کردن استفاده کنید.

ترجمه شده توسط تیم ایران کاترپیلار

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
مقایسه 0

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 ریال مجموع

پرداخت