تاریخچه برند کاترپیلار

تاریخچه برند کاترپیلار

 تاريخچه شرکت کاترپیلار

تاريخچه کمپانی کاترپیلار به قرن بيستم میلادی بر مي گردد. در آن سال ها دانيل بست و بنجامين هولت (در عكس زير چهره بنجامين هولت را مي توانيد مشاهده كنيد) در ايالت كاليفرنيا سعي در استفاده از تراكتور هاي بخار در مزارع كشاورزي داشتند. كاليفرنيا داراي مزارعي با خاك هاي نرم است و هنگام بارش باران به صورت گل در مي آيد و تراكتور هاي آن زمان به سختي در آن حركت مي كردند. اين تراكتور ها معايب زيادي داشتند و دائما دچار مشكل مي شدند.

https://betonpasargad.com/wp-content/uploads/2017/03/2-2.jpg

بنجامین هولد در خاطرات خود بيان مي كند كه آن زمان به فكر افتاد كه چرا اين تراكتور ها نتوانند حركت كنند. او براي اين كار فكري در ذهن داشت. او از بلوك هاي چوبي استفاده كرد. نتيجه رخ داده براي بنجامين قابل باور نبود، او توانسته بود مشكل را حل كند. در آن سال كمپاني كاترپيلار پا به عرصه گذاشت. محصولات اين كمپاني به سرعت محبوب شدند. دو محصول كاترپيلار 30 و كاترپيلار 60 محبوب ترين محصولات بودند.

شرکت کاترپیلار در تاریخ ۱۵ آوریل سال ۱۹۲۵ تاسيس شد.

محصولات این کمپانی توسط نیروی دریایی آمریکا بسيار مشهور شدند. بولدوزر های کاترپیلار در دوران جنگ جهانی اول، نقش مهمي در جنگ داشتند. در جریان جنگ جهانی دوم، رشد كمپاني به سرعت زياد شد و براي اولين بار يك شعبه اين شركت در خارج از آمریکا میلادی تاسيس شد. اين شعبه در سال ۱۹۵۰ افتتاح شد، و اين امر آغازي بود برای تبدیل شدن این شرکت به یک کمپانی بین‌المللی.

تاریخچه بوت های کاترپیلار

بوتی که جان جرمی گیوانز را نجات داد در کارخانه کاترپیلار تولید شده بود.عملکرد آن بوت در آن لحظه سخت تصادفی نبود و این نشان دهنده تعهد کاترپیلار به کیفیت،مقاومت و ایمنی مشتری است.

جرمی گیوانز کارگر 27 ساله شرکت راه آهن بود.اون خطرات کار خودش را میدانست و داستان نقص عضو و از دست دادن جان پدر و پدربزرگش را شنیده بود.با این حال زمانی که او در حال تعویض یک قسمت 5000 تنی از یک واگن باری بود قطعه سقوط کرد.گیونز بسیار در تلاش بود که کار را به درستی انجام دهد و ایمنی را رعایت کند اما با این حال آن حادثه اتفاق افتاد.ماشین حمل گیونز به طور ناگهانی لرزیدو تعادل او را بهم زد و گیونز بر روی زمین افتاد گیونز پای راست خود را محکم به پشت کاپلر کوبید.کاپلر پرت شد و بر روی پاهای گیونز افتاد و دو تا از پنج انگشت او به دام افتاد.

آسیب به بافت های مجاور، اعصاب و عروق خونی بعد ها جراحان را مجبور به قطع دو انگشت او کرد و گیونز مجبور شد شرایط سخت پیوند انگشت را تحمل کند.ماها در اتاق مخصوص و تحت شرایط ویژه ای بسر میبرد.

با این حال تیم پزشکی گیونز به او این اطمینان را داده بودند که میتواند دوباره راه برود و کار کند .آن ها به اوگفته بودند که باید از کاترپیلار تشکر کند چون اگر آن بوت ها نبودند گیونز پایش را از دست داه بود و اتفاق خیلی بدتر از این برای او رخ می داد.

 

Related image

سایر محصولات کاترپیلار

کاترپیلار صد ها محصول می سازد.کفش یکی از آن هاست.لباس کار،کلاه،ساعت،عینک و....سایر محصولات کاترپیلار هستند که در سراسر جهان فروخته می شوند.این محصول توسط شرکت هایی که مجوز استفاده از لوگوی کت را دارند تولید می شوند.روزی که برای گیونز آن اتفاق رخ داد او بوتی را که توسط شرکت راکفورد در میشیگان ساخته شده بود پوشیده بود.شرکت راکفورد از سال 1994 به ساخت کفش های کاترپیلار مشغول است.

کیفیت و عملکرد بوت های ایمنی گیونز تصادفی نبود.هرشرکتی که مجوز ساخت بوت های کاترپیلار را دریافت می کند قبل از صدور مجوز نسبت به ایمنی و مقاومت تعهد میدهد و سپس اجازه استفاده از لوگوی برند را دریافت میکند.

امروزه کاترپیلار به کیفیت و مقاومت در ساسر جهان شناخته شده است.کاترپیلار در بین 100 برند برتر جهان قرار دارد.از ماشین آلات راهسازی که انقلابی در صنعت ایجاد کرد تا پوشاک همه با هدف ایمنی برای مشتری ساخته شده اند.امروزه کاترپیلار در سرتاسر جهان فروخته می شود و میلیون ها میلیون طرفدار برای خود پیدا کرده است.

منشا نام کاترپیلار

زمانی که هولت تراکتور جدید خود را تولید کرد و آن را به معرض نمایش گذاشت عکاس شرکت کاترپیلار عنوان کرد که این تراکتورها همانند کاترپیلار  (کرم ابریشم) در زمین حرکت میکنند.هولت از این از استعاره خوشش آمد و نام تجاری کاترپیلار را ثبت کرد.

ترجمه شده توسط تیم ایران کاترپیلار

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

منبع: catfootwear.com /cat.com

نوشته شده در 1396-03-13 توسط 0 4296

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0