با آدامسی که به کفشم چسبیده چه کار کنم

با آدامسی که به کفشم چسبیده چه کار کنم

همه ما طعم تجربه چسبیدن آدامس به لباس و کفش هایمان حداقل یک بار در زندگیمان چشیده ایم!اصلا تجربه خوشایندی نیست،به خصوص اگر این اتفاق برای کفش های تازه خریداری شده بیوفتد!خوشبختانه راهکارهایی برای جدا کردن آدامس از کفش ها وجود دارد،که در اینجا برای شما گردآوری کرده ایم.

روش اول:یخ زدن آدامس

قدم اول)کفش را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید.کفش هایی که آدامس به آن ها چسبیده است را اورده و در یک کیسه پلاستیکی مثل کیسه فریزر یا پلاستیک هایی که مغازه دارها میدهند،قرار دهید.مهم نیست اگر تمام کفش درون کیسه قرار نمیگرد فقط مطمین شوید قسمتی که آدامس به آن چسبیده درون کیسه قرار دارد.

قدم دوم)با انگشت پلاستک را بروی آدامس فشار دهید.چند ثانیه فشار دهید تا به خوبی پلاستیک به آدامس بچسبد.لازم است کاملا آدامس و پلاستیک قبل از انجماد چسبیده بشوند در غیر این صورت این روش جواب نخواهد داد.

قدم سوم)کفش را درون فریزر قرار دهید.درون فریزر قسمتی را برای پلاستیک حاوی کفش خالی کنید.اگر کفش کاملا درون کیسه قرار نگرفته است،به منظور جلوگیری از گسترش میکروب ها،باید از مواد غذایی دور نگه داشته شود.

قدم چهارم)کفش را برای یک تا دو ساعت در فریزر قرار دهید.این کار باعث میشود آدامس درون پلاستیک یخ بزند.بعد از یخ زدن کفش را از فریزر خارج کنید.

قدم پنجم)کفش را از پلاستیک خارج نمایید.این بار به جای کفش آدامس باید به پلاستیک چسبیده باشد.کفش بدون آدامس را بپوشید.

روش دوم:استفاده از یخ

قدم اول)یک کیسه پلاستیکی را پر از یخ کنید.کفش را که به کف آن آدامس چسبیده است،روی کیسه پلاستیکی قرار دهید.توجه کنید یخ به درون و اطراف کفش برخورد نکند و آن را مرطوب نکند.

قدم دوم)یخ را نگه دارید.برای جلوگیری از ذوب شدن سریع یخ آن را در کیسه های پلاستیکی زیپ دار قرار دهید.

قدم سوم)یخ را روی آدامس محکم فشار دهید.تنها زمانی آدامس جدا می گردد که به خوبی یخ بزند.پس لطفا صبور باشید

قدم چهارم)بعد از انجام آدامس را از کفش جدا کنید.این کار را با یک چاقوی میوه خوری یا چاقوی پلاستیکی انجام دهید.مراقب باشید به کفش یا دست خود آسیب نزنید.

روش سوم:استفاده از کره بادام زمینی

یک یا دو قاشق کره بادام زمینی به کفش خود بزنید 10 دقیقه صبر کنید سپس با یک سیم ظرفشویی کره و آدامس را از کفه کفش پاک نمایید.و بعد آن را با آب سرد بشویید تا باقیمانده کره از کف کفش پاک گردد.

روش چهارم:استفاده از ماسه و چوب

برای این روش به ماسه خشک و یک قطعه چوب احتیاج دارید.مایه خشک و یا خاک را بر روی آدامس بپاشید و با چوب ماسه را بر روی آدامس بمالید.این روش برای زمانی که آدامس تازه چسبیده و هنوز خیس است،به خوبی جواب میدهد.آنقدر این کار را تکرار کنید تا آدامس کم کم خشک شده و جدا گردد.این کار ممکن است چند دقیقه ای طول بکشد.

روش پنجم:استفاده از نفت

یک تکه پارچه و یا کاغذ را به نفت آغشته کنید و بر روی آدامس بکشید.آدامس کم کم شر.ع به حل کردن میکند.فقط مراقب باشید که در محیط باز و به دور از حرارت این کار را انجام دهید

روش ششم:استفاده از استون

میتوان همین روش را با استفاده از استون انجام داد.فقط مراقب باشید استون به کفش های چرم آسیب میزند.

روش هفتم:استفاده از روغن زیتون

مقداری از روغن زیتون روی آدامس بریزید و یک دقیقه صبر کنید.آأامس را با یک تکه پارچه پاک نمایید.سپس باقیمانده را به وسیله یک جسم پاکنید.مراقب باشید روغن روی کفش های چرم و نبوک نریزد زیرا باعث ایجاد لکه میگردد.

منبع:wikihow.com

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع خلاف قانون بوده و پیگیرد قانونی دارد.

ارسال شده در 1397-05-16 توسط تیم ترجمه ایران کاترپیلار مجله ایران کاترپیلار 0 191

یک نظر ارسال کنیدپاسخی ارسال کنید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.

آرشیوهای بلاگ

شاخه های بلاگ

آخرین نظرات

قبلی
بعدی

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
مجموع

پرداخت