تمیز کردن کفش های converse سفید

تمیز کردن کفش های converse سفید

تمیز کردن با بکینگ پودر و سرکه

اول از همه بندهای کفش را جدا کنید.بندها را باید جداگونه شست و شو دهید.میتوانید آنها را با آب گرم و صابون بشورید.اما این را بدانید که هیچوقت بند کفش ها مثل روز اول تمیز نمیشوند.مگر اینکه یک بند جدید خریداری نمایید.

کفش ها را با آب سرد بشورید.میتوان کفش را یا زیر آب شیر لوله خیس کرد و یا در یک تشت آب سرد انداخت.

 • این کار را حتما با آب سرد باید انجام  داد.زیرا آب گرم باعث ایجاد لکه و آسیب دیدن به رنگ سفید کفش میگردد.

با بکینگ پودر و سرکه سفید خمیر درست کنید.مقدار کافی از بکینگ پودر و سرکه سفید را درون کاسه پلاستیکی یا شیشه ای باهم مخلوط کنید تا خمیر نازکی درست شود.

 • از کاسه و قاشق فلزی استفاده نکنید.زیرا باعث واکنش های منفی میگردد.
 • میتوانید از پودر دستی به جای بکینگ پودر و مایع لباسشویی به جای سرکه استفاده کنید.بستگی دارد کدام را در دسترس دارید.مخلوط این دو ممکن است سفت نشود ولی باز هم موثر است.
 • خمیر باید مخلوطی از دوقسمت بکینگ پودر و سه قسمت سرکه باشد.از سرکه قرمز استفاده نکنید.زیرا باعث ایجاد لکه میگردد.سعی کنید خمیر را با همین نسبت گفته شده درست نمایید.

به وسیله یک مسواک خمیر را بر روی تمام سطح کفش بکشید.تمام کفش را با مسواک از خمیر بپوشانید.بر روی قسمت هایی که کثیف تر هستند متمرکز شوید.

 • بعد از اینکه همه کفش را با خمیر تمیز کردید.کفش را زیر آب سر بگیرید.این کار خیلی ضروری نیست ولی کمک میکند اگر جای کثیفی باقی مانده است آن را تمیز کنید.ضمن اینکه مانع از رفتن سرکه به داخل ماشیل لباسشویی میگردد.

کفش ها را داخل ماشین لباسشویی بیندازید.درون ماشیل لباسشویی کمی مایع تمیز کننده ریخته و اجازه دهید کفش ها با آّ سرد و دور استاندارد ماشین لباسشویی شسته شوند.

 • از مایع های تمیز کننده کلر دار استفاده نکنید.
 • برای جلوگیری از آسیب دیدگی کفش درون ماشین لباسشویی،میتوانید کفش ها را درون یک کیسه نخی و یا توری بیندازید و سپس درون ماشین لباسشویی بیندازید.

اجازه دهید کفش ها خشک گردند.برای تمیزتر و شفاف شدن بیشتر کفش ها باید آن ها را در هوای آفتابی،گرم و خشک قرار دهید و اجازه دهید تا خشک گردند.

 • هوای گرم باعث خشک شدن کفش ها میشود و نور خورشید باعث از بین رفتن اثرات باقیمانده شست شو دهنده ها میگردد.
 • از سشوار استفاده نکنید.همچنین خشک کن ماشین باعث آسیب دیدگی به ظاهر کفش میگردد.

روش های متفاوت برای از بین بردن خراشیدگی ها

از آب و صابون ساده استفاده نمایید.در ظرفی مخلوطی از اآب گرم و صابون تهیه کنید.

 • میتوانید از صابون دست و یا مایع دستشویی استفاده کنید.ولی هیچ ماده دیگری اضافه نکنید.آن را مخلوط کنید تا برروی سطح آن حباب تشکیل شود.سپس با یک اسکاج برروی کفش بکشید.

از اسپری های تمیز کننده کفش های اسپورت استفاده نمایید.

 • این اسپری ها را میتوانید بر روی قسمت های رابر کفش و دور کفه کفش بزنید.مراقب لاشید بر روی قسمت پارچه ای کفش آن را اسپری نکنید.چون ممکن است باعث ایجاد لکه شود.

از پاک کننده های لاک استفاده نمایید.یک پارچه کتان را به استون آغشته کنید و برروی کفش بکشید.این کار را ادامه دهید تا لکه های روی آن ناپدید بشوند.

استفاده از سفید کننده ها.مقدار کمی وایتکس را با آب رقیق کنید و با یک مسواک برروی قسمت رابر کفش بکشید.

 • وایتکس یک سفید کننده قوی است.مراقب باشید به کفش ها آسیب نزد.از این مخلوط فقط برروی قسمت رابر کفش بکشید و برروی پارچه از ان استفاده نکنید.

خراشیدگی و خط های سیاه را با خمیردندان از بین ببرید.خمیر دندان را به طور مستقیم برروی خطوط سیاه بریزید و با یک مسواک مالش دهید.

 • خمیردندان هایی که حاوی بکینگ پودر هستند،میتوانند بسیار موثرتر عمل کنند.زیرا بکینگ پودر به عنوان یک ساینده خفیف و از بین برنده خطوط یه خوبی عمل میکند.اگر خمیر دندان بکینگ پودر پیدا نکردید با هر خمیر دندان دیگری این کار را انجام دهید.

از لیمو استفاده نمایید.لیمو را به دوقسمت تقسیم کرده و بروی قسمت رابر کفش بکشید.خطوط روی قسمت رابر کفش را به خوبی از بین میبرد.

 • آب لیمو اغلب به عنوان یک جایگزین طبیعی برای سفید کردن استفاده می شود.
 • اجازه دهید آب لیمو برای 15 تا 20 دقیقه بر روی کفش بماند و بعد آن را با آب سرد بشویید.
 • اگر لیموترش در دسترس نداشتید از اب لیمو استفاده نمایید و سپس با مسواک و یا پارچه آن را مالش دهید.

از الکل سفید استفاده نمایید.یک پنبه را به الکل سفید آ؛شته کنید و بروی روی خراشیدگی ها و کثیفی های کفش بکشید.به خوبی مالش دهید و سپس  به وسیله یک پارچه تمیز اثر آن را به خوبی پاک نمایید.

 • الکی سفید یک تمیز کننده قوی خانگی است که هرگونه کثیفی و باقیمانده آلودگی ها را پاک میکند.

منبع wikihow.com

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع خلاف قانون بوده و پیگیرد قانونی دارد

نوشته شده در 1397-05-17 توسط مجله ایران کاترپیلار, پوشاک و لباس 0 555

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

منو