چگونه کفش های چرمی را تمیز کنیم

چگونه کفش های چرمی را تمیز کنیم

تمیز کردن کفش های چرم و چرم پرزدار راه ها و ابزار مختلفی احتیاج دارد.هر 3 ماه یک بار باید آن ها را تمیز کرد.در مقاله زیر راه های مختلف تمیز کردن کفش های چرم بیان شده است.

 

تمیز کردن کفش های چرم بدون پرز (کامل)

قدم اول)تشخیص دهید که کفش مورد نظر چرم دباغی شده است یا خیر.برای این کار برروی برچسب پشت زبانه کفش یا روی جعبه کفش نگاهی بیاندازید.روش تمیز کردن چرم های پرزدار با چرم های بدون پرز (کامل) متفاوت است.

 

قدم دوم)گل و یا لکه ها را با استفاده از یک برس خشک پاک نمایید.برس را تا زمانیکه خاک زدوده شود بر روی کفش بکشید

قدم سوم)با استفاده از یک پارچه تمیز و خشک تمام سطح چرم را پاک نمایید.

قدم چهارم)پارچه را کمی مرطوب کنید.و به آرامی برروی کفش های چرم کامل بکشید.تنها بر روی کفش هایی که چرم کامل هستند از این روش استفاده کنید.(پرزدار نیستند)

قدم پنجم)اجازه بدهید تا چرم در دمای اتاق کاملا خشک شود.هرگز کفش های چرم کامل را در نزدیک بخاری و یا زیر نور خورشید قرار ندهید زیرا باعث ترک خوردگی و تغییر رنگ آن ها می شود.

قدم ششم)از کرم های براق کننده مناسب با رنگ کفش برای تمیز کردن کفش استفاده نمایید.کرم پولیش را به وسیله یک برس خشک به کفش بمالید.چند دقیقه صبر کنید،سپس با استفاده از یک پارچه خشک آن را براق نمایید.چند قطره آب به پارچه برای براق شدن اضافه کنید.

تمیز کردن چرم های پرزدار

قدم اول)از مغازه های کفش فروشی برس های مخصوص چرم های پرزدار تهیه کنید.این برس ها دارای شانه های زبر برای بلند کردن پرزهای چرم هستند.

 

قدم دوم)از یک پاک کن برای پاک کردن بخط ها ولکه های روی سطح چرم استفاده کنید.

 

قدم سوم)به وسیله برس تمام سطح کفش را برس کنید.برس را در یک جهت حرکت دهید.

قدم چهارم)پاک کردن لکه های روی چرم پرزدار

اگر کفش چرمی پرزدار شما خیس شد،آب آن را بوسیله ی یک حوله ی کاغذی خشک نمایید و سپس اجازه دهید به طور طبیعی خشک شوند.بعد از اینکه خشک شدن با یک برس مخصوص چرم های پرزدار آن را برس کنید

اگر کفش چرمی پرزدار شما لکه روغنی داشت برروی لکه پودر تالک بریزید و سپس چند ساعت اجازه دهید تا خشک شود.بعد از آن به وسیله یک برس زبر لکه روغن را پاک نمایید.

قدم پنجم)یک اسپری سلیکونی برای ضد آب کردن کفش استفاده نمایید.این کار را باید بلافاصله بعد از خرید کفش های چرمی پرزدار انجام داد و هرسال تکرار کرد.

قدم ششم)بعد از هربار پوشیدن آن ها را در هوای آزاد قرار دهید.شاید نیاز باشد قالب کفش را نیز در آن ها بگذارید.

منبع و برگرفته شده از www.wikihow.com

ترجمه شده توسط تیم مجله ایران کاترپیلار

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع خلاف قوانین سایت و قابل پیگرد می باشد.

نوشته شده در 1396-02-17 توسط 0 1658

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0