راهنمای شستن کفش ها در ماشین لباسشویی

راهنمای شستن کفش ها در ماشین لباسشویی

زمانی که کفش های شما خیلی کثیف شده اند و یا بوی بد گرفته اند میتوانید آن ها را در ماشین لباسشویی بیندازید.کفش های اسپورت پارچه ای و یا کفش های با چرم مصنوعی را به راحتی میتوان در ماشین لباسشویی با دور ملایم و سپس در خشک کن آن بیندازید.از انداختن بوت ها،کفش های چرم و کفش های مجلسی (کفش های پاشنه بلند) در ماشین لباسشویی خودداری کنید و آن ها را با دست تمییز نمایید.

قدم اول)هرگونه آلودگی را با یک پارچه مرطوب ار بین ببرید.اگر کفش های شما خیلی کثیف یا روغنی شده اند و یا گل و لای بر روی آن ها نشسته،تا جای امکان آن ها را از بین ببرید.نیازی به خراشیدن نیست.به آرامی و سادگی باقیمانده آلودگی ها را پاک نمایید.

همچنین میتوانید بالای یک سطل زباله کفش ها را محکم به هم بزنید تا آلودگی های بیشتری از آن ها جدا شود.

قدم دوم)کفی کفش را به وسیله یک مسواک و آب گرم و صابون تمیز نمایید.با یک فنجان کوچک شروع کنید و آن را با آب پر کنید.یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی درون آن بریزید.مسواک را در محلول قرار دهید و سپس کفه کفش را با آن تمیز کنید.

قدم سوم)کفش ها را بشویید.کفش ها باید عاری از هرگونه پسماند صابونی شوند.برای این کار کفش ها را درون یک تشت پر از آب بیندازید و کفه آن را بشویید.

قدم چهارم)در صورت لزوم کفه داخلی و بند کفش ها را را در بیاورید.آلودگی ها درون حلقه های بند جمع میشود.بنابراین بهتر است بند ها را جدا کرده و آن ها را جداگانه بشورید.

قدم پنجم)کفش ها را درون کیسه توری و یا روبالشتی قرار دهید.این کیسه باعث محافظت از کفش ها میگردد.قبل از قرار دادن کفش ها در ماشین لباسشویی مطمین شوید کیسه به خوبی مهر و موم شده است.

قدم ششم)یک بالشت را همراه با کفش ها برای کاهش ضربات کفش،درون ماشین لباسشویی بیندازید.حداقل دو تا حوله به دور کفش بپیچید.به خاطر داشته باشید که از این حوله ها برای کفش های کثیف استفاده میکنید،پس از حوله های رنگ روشن و یا ظریف استفاده نکنید.

قدم هفتم)کفش ها،بند و کفی داخلی آن ها را با چرخش ملایم بشویید.کفش ها را به همرا حوله های اطراف آن درون ماشین لباسشویی بیندازید.از آب سرد و یا گرم استفاده نمایید.ماشین را روی دور ملایم قرار دهید.استفاده از شست و شوی اضافه در آخر باعث از بین رفتن باقیمانده صابون از روی کفش ها میگردد.

استفاده از آب داغ ممکن است باعث از بین رفتن اتصالات و چسب های کفش و در نتیجه تکه تکه شدن آن گردد.

به هیچ وجه از نرم کننده برای کفش ها استفاده نکنید زیرا ممکن است برروی کفش باقی بمانده و باعث جذب خاک و آلودگی های بیشتر گردد.

قدم هشتم)کفش ها را خشک نمایید.پس از اینکه کفش ها،کفی و بند ها را از ماشین لباسشویی خارج کردید آن را به مدت 24 ساعت در هوای آزاد قرار دهید تا خشک گردند.

برای سرعت بخشیدن به فرایند خشک کردن و حفظ شکل کفش ها، چند روزنامه مچاله شده در کفش ها قرار دهید.

هرگز کفش ها را درون خشک کن ماشین لباسشویی نیندازید زیرا باعث خراب شدن آن ها میگردد.

منبع:wikihow.com

ترجمه و گردآوری شده توسط تیم ترجمه ایران کاترپیلار

هرگونه کپی بردازی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0