روش های تمیز کردن کفش های مرل

نوشته شده در تاریخ10 ماه پیش توسط 550
دوست داشتن0

اغلب کفش های برند مرل برای فعالیت های بیرونی و در فضای باز مثل هایکینگ و یا پیاده روی استفاده می شوند.کمپانی مرل توصیه می کند که کفش های مرل خود را برای جلوگیری از خراب شدن موادشان تنها با آب و صابون تمیز نمایید.اگر کفش هایتان بوی بد می دهند،میتوانید بعد از تمیز کردن کفش ها از جوش شیرین استفاده کنید.با کمی مراقبت کفش های مرل را میتوانید سال های طولانی در کمد جاکفشی خود داشته باشد.

روش اول:تمیز کردن کفش ها

قدم یک:

خاک های روی کفش را به طور منظم با یک برس بزدایید.به دلیل اینکه کفش های مرل معمولا برای فعالیت های فضای باز استفاده میگردند اغلب در معرض خاک و سایر آلودگی ها قرار می گیرند.تمیز کردن کفش های مرل،بعد از هر بار استفاده را برای خود به یک عادت تبدیل کنید.بعد از پوشیدن کفش ها از یک برس نرم برای از بین بردن خاک و سایر آلودگی ها استفاده کنید.اگر که کفش هایتان را به طور منظم با یک برس تمیز کنید،کمتر نیاز به تمیز کردن با آب صابون می باشد.هرچقد کمتر کفش ها را با آب و صابون بشویید بهتر است و ماندگاری کفش ها بیشتر می گردد.

قدم دو:

از آب و صابون برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید.اگر کفش های مرل شما خیلی سیاه و کثیف،گلی و یا دچار سایر آۀودگی ها شد،از استفاده کردن از مواد شیمیایی اجتناب کنید.این مواد میتوانند به کفش آسیب وارد کنند.به جای آن از آب و صابون برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید.سپس کفش ها را به طور کامل زیر شیر آب بشویید.شما میتوانیدآب صابون را با هر تمیز کننده دیگری به کار ببرید.اطمینان حاصل کنید که کفش ها کاملا تمیز شده اند.باقیمانده صابون بر روی کفش های مرل میتواند منجر به آسیب زدن به کفش ها بشود.آنقدر آن ها را بشویید که آب خارج شده از کفش کاملا تمیز باشد.

قدم سوم:

کفش ها را در دمای اتاق خشک نمایید.کفش های مرل باید به طور طبیعی خشگ گردند.بندها و کفی کفش را جدا کنید.کفش ها،کفی و بند ها را در مکانی در داخل خانه قرار دهید تا رطوبت باقیمانده از آن ها خارج شود.تا زمانی که مطمین نشدید کفش ها کاملا خشک شده اند آن ها را را نپوشید.مدت زمان خشک شدن بستگی به آب مورد استفاده در زمان شستن کفش ها دارد.گاهی وقت ها برای خشک شدن کفش های مرل یک شب زمان نیاز هست

.

کفش های مرل را بعد از شستن و یا خشک شدن در معرض گرما قرار ندهید.کفش ها مرل هرگز نباید به وسیله خشک کن مثل سشوار خشک گردند.آن ها را در جای خنگ بگذارید و هرگز از سشوار برای خشک شدن کفش های مرل استفاده نکنید.

روش دوم:از بین بردن بوی بد کفش

قدم اول:

کفش ها را کاملا تمیز کنید.اگر کفش های شما دچار بوی بد شده اند.بعد از شست و شوی کفش باید برای از بین بردن آن اقدام کرد.قبل از تلاش برای از بین بردن بوی بد کفش،آن ها را با روش های معمول روتین مثل زدودن خاک با برس و یا شستن با آب صابون،تمیز نمایید.قبل از ریختن جوش شیرین مطمین شوید کفش ها کاملا خشک شده اند.

قدوم دوم:

مقداری جوش شیرین درون کفش بپاشید.همچنین میتوانید درون یک جوراب را از جوش شیرین پر کنید و آن را در کفش قرار دهید.این کار برای جلوگیری از باقی ماندن پودر جوش شیرین درون کفش انجام می گردد.

قدم سوم:

بگذارید جوش شیرین درون کفش برای یک شب باقی بماند.کفش ها را در جای خشک و خنک در خانه قرار دهید.برای از بین رفتن هرگونه بو از کفش لازم است که جوش شیرین یک شب درون کفش های مرل باشد.

قدم چهارم:

جوش شیرین را از کفش ها خارج نمایید.برای خارج کردن جوش شیرین از کفش های مرل کفش ها را سروته بگیرید تا باقیمانده جوش شیرین بیرون ریخته شود.برای جلوگیری از آسیب های احتمالی اطمینان حاصل کنید که تمام باقیمانده جوش شیرین خارج شده است.اگر جوش شیرین را درون جوراب ریخته بودید هم که به راحتی آن را از کفش های مرل بیرون بیاورید.کفش های مرل شما به وطر قابل توجهی بوی تازگی میگیرند.

نکات قابل توجه:

هر صابونی را برای اولین بار تست نمایید.هر صابونی که میخواهید از آن برای تمیز کردن کفش ها استفاده کنید،حتی صابون های ملایم را،در قسمت کوچکی از کفش های مرل تست نمایید،توجه کنید که صابون به کفش آسیبی نظیر تغییر شکل ایجاد نکند.سپس آن را برای تمام کفش استفاده کنید.

اگر صابون به کفش ها آسیب ایجاد کرد و باعث تغییر رنگ شد از صابون دیگری استفاده کنید تا صابون مناسب کفش های مرل خود را پیدا کنید.

کفش ها را در معرض رطوبت قرار ندهید.قرار گرفتن کفش ها در معرض رطوبت می توانید باعث تغییر رنگ،آسیب و یا آلودگی کفش گردد.بهتر از در زمان بارندگی و یا برف از آن ها استفاده نکنید.آن ها در جایی در خانه  قرار دهید که در معرض رطوبت بیش از حد نباشند.

برای تمیز کردن دوباره می توانید از اسپری های محافظتی استفاده نمایید.شما میتوانید یک اسپری مخصوص جیر تهیه کرده و آن را طبق برچسب محصول استفاده کنید.یک اسپری مناسب میتواند باعث شود کمتر کفش ها آسیب ببیند.به هرحال شما نباید زیاد کفش هایتان را تمیز کنید.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

تنظیمات

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم